> Wordpress > WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hatası

WordPress kullanıcıları genellikle wordpress zamanlama kaçırıldı hatası ile karşı karşıya kalabiliyor. WordPress ile site sahipleri bilindiği üzere bir içeriği ileri tarihli olarak zamanlayabilmekte ve belirtilen tarih ve saatte wordpress içeriği otomatik olarak yayınlayabilmektedir.

Bu kadar popüler olmasına rağmen wordpress yapımcıları zamanlama kaçırıldı hatasına hala net bir çözüm bulabilmiş değiller. Sizde wordpress zamanlama kaçırıldı hatası alıyorsanız ve zamanlama çalışmıyorsa alttaki yöntemlerle çözüme kavuşabilirsiniz.

Zamanlama Kaçırıldı Hatası Çözümü

Zamanlama kaçırıldı hatasını gidermek için piyasada birçok eklenti mevcut. Ancak sizin de bildiğiniz üzere sitemize kurulan her eklenti sunucumuzu biraz daha yormakta.

Bu sebeple sizlere zamanlama kaçırıldı hatası eklentisiz çözüm yönteminden bahsedeceğim.

İlk olarak Filezilla tarzı FTP programı ile wordpress dosyalarınıza erişiniz.

Public_html ana dizinde bulunan wp-config.php dosyamızı açalım ve Ctrl + F komutu ile alttaki kodu aratınız.

define('DISABLE_WP_CRON', false);

 

 

 

 

Timeout 0,01 değişkenini 30 olarak değiştirin. Yani; yeni kodunuz aşağıdaki gibi olacaktır.

'timeout' => 30,

Bu sayede wordpress cron zaman aşım süresini arttırmış olduk. Değişikleri kaydettikten sonra güncel cron.php dosyanızı FTP’ye atmayı unutmayınız.

Bu makalede wordpress zamanlama kaçırıldı hatası çözümü yolları için iki farklı yöntem paylaştık. Hala zamanlama kaçırıldı hatası alıyorsanız yorumlar kısmından yardım alabilirsiniz.

Bu yazıya yorum yapılmamış.

YORUMUNUZU YAPIN!